تبلیغات
شکار در ارومیه - قوچ و میش...

شکار در ارومیه

شکار و طبیعت ارومیه


تاریخ:یکشنبه 7 خرداد 1391-11:19 ق.ظ

قوچ و میش...

30 پروانه شکار ویژه در جزیره کبودان دریاچه ارومیه صادر شد
ارومیه - خبرگزاری مهر: مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: در پی افزایش جمعیت قوچ و میش در جزیره کبودان پارک ملی دریاچه ارومیه 30 پروانه شکار ویژه صادر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن عباس نژاد صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران به صدور پروانه ویژه شکار با هدف تعدیل جمعیت حیات ‌وحش در جزیره کبودان اشاره کرد و افزود: جمعیت قوچ و میش های جزیره کبودان افزایش یافته که امسال 30 پروانه شکار ویژه در این زمینه صادر شده است.

وی در ادامه از اجرای طرح پایش پارک ملی دریاچه ارومیه خبر داد و اظهارداشت: با استفاده از دوربین و کنترل از راه دور حیات وحش پارک ملی دریاچه ارومیه پایش می شود.

عباس‌ نژاد ادامه داد: در این مرحله از طرح بخش جنوبی جزیره اشک دریاچه ارومیه مورد پایش قرار می گیرد و با گسترش این شبکه، اکثر زیستگاه های حساس پارک ملی دریاچه ارومیه از این طریق پایش خواهد شد.

وی یادآورشد: تاکنون در این پایش‌ها موردی از تلفات و بیماری حیات وحش در پارک ملی دریاچه ارومیه گزارش نشده است.

رها سازی کبک های کشف شده از شکارچیان متخلف در بوکان

مدیرکل محیط زیست آذربایجان غربی افزود: در یک اقدام ضربتی همزمان با آغاز فصل زنده گیری کبک معمولی در ارتفاعات شهرستان بوکان در روستای آغوتمان تعداد زیادی کبک های به اسارت گرفته شده از طبیعت را دوباره در دامان طبیعت ( در پناهگاه حیات وحش بوکان ) رهاسازی شد.

عباس نژاد گفت: در این ماموریت ضمن تنویر افکار عمومی روستاییان در این خصوص که نگهداری و زنده گیری حیات وحش برابر مقررات تخلف محسوب می شود تذکرات لازم به افراد خاطی داده شد.

منبع:خبرگزاری مهر